strona główna     mapa strony     kontakt
Smołdziński Las » Okolica

Okolica

Rzeczywiste odległości z ośrodka do najbardziej atrakcyjnych miejsc są następujące:

  • plaża w Słowińskim Parku Narodowym (parking samochodowy i rowerowy ) – 3,5 km
  • latarnia morska w Czołpinie – 3 km
  • Ruchome Wydmy Czołpińskie – 4 km
  • Skansen w Klukach – 6 km
  • Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego i rzeka Łupawa – 5 km
  • góra Rowokół – 6 km

Dogodny dojazd do Słupska i Ustki – ok. 30 km

W pobliżu znajdują się wspaniałe szlaki turystyczne piesze i rowerowe obejmujące Słowiński Park Narodowy i okolice. Polecam szlaki do Rowów, Łeby, wokół Jeziora Gardno i Łebsko oraz spływ kajakowy rzeką Łupawą. Do zwiedzania bliższych i dalszych atrakcji Pomorza jesteśmy świetnym miejscem noclegowym (>meteor-turystyka.pl).

Plaża w Czołpinie należy do najpiękniejszych i najczystszych nad Bałtykiem, zaś w sezonie wakacyjnym nigdy nie jest zatłoczona.

Kluki - chataSkansen w Klukach -  Muzeum Wsi Słowińskiej z bogatą ekspozycją przedmiotów codziennego użytku.

 Na terenie Skansenu organizowane są imprezy tzw. "czarne wesela", na których prezentowane są hafty, rzeźby, malarstwo na szkle, wyroby z wikliny oraz organizowane są pokazy wydobywania torfu za pomocą oryginalnych narzędzi.

Tuż przed miejscowością Kluki znajdziemy ścieżkę dydaktyczną. Na tej trasie można znaleźć wiele przyrodniczych ciekawostek. Należy się jednak przygotować, że teren może być na trasie podmokły i grząski (mimo wielu pomostów, które zbudowano). Latarnia w CzołpinieZ ciekawostek należy wymienić tu platforme widokową, z której widać wydmy czołpińskie i jezioro Łebsko oraz rezerwat buków (Fagus Sylvatica) i rezerwat maliny moroszki (Rubus chamaemorus).

Warto odwiedzić Smołdzino  z okazałym kościołem z 1632 roku, który zbudowała księżna Anna de Croy. Znajduje się tu również muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. Całą wieś i okolice można obejrzeć ze świętej góry Rowokół (115m n.p.m.).  W Smołdzinie istnieje stadnina koni, gdzie można korzystać z nauki jazdy konnej pod okiem opiekunów.

Warto również odwiedzić latarnię morską w Czołpinie.  Roztacza się z niej widok na piękny i bogaty świat krajobrazu nadmorskiego stanowiącego teren Słowińskiego Parku Narodowego (ponad 18 tyś. ha)

Film "EkoGmina Smołdzino"

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, który prezentuje bogactwo przyrodnicze i walory turystyczne Gminy Smołdzino. Gmina Smołdzino to Polska w pigułce: morze, lasy, góry, jeziora. Zapraszamy wszystkich do naszej małej Ojczyzny by móc delektować się ciszą, przyrodą, a przy okazji aktywnie wypoczywać z hasłem przewodnim na ustach: "Bałtyk dla wtajemniczonych !".


Ta strona używa "cookies". Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. [X]